Biuro turystyczne Kukle
Biuro turystyczne Kukle
Biuro turystyczne Kukle
Biuro turystyczne Kukle

Witamy w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Energetyk w Rajgrodzie

Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy ENERGETYK położony jest w wysokim lesie sosnowym nad pięknym jeziorem Rajgrodzkim. Jest to wspaniałe, nieskażone cywilizacją miejsce dla wszystkich, którzy pragną odpocząć w ciszy i spokoju oraz zwiedzić jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Znajdujący się w pobliżu Biebrzański Park Narodowy ze swoim ekosystemem i mikroklimatem jest unikatowym w światowej skali rezerwatem rzadkich gatunków roślin i ptaków, jak dobelt, batalion, czapla siwa oraz ostoją łosia.

Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy ENERGETYK czynny jest przez cały rok. Dysponujemy 120 miejscami noclegowymi w pokojach 2-, 3-, 4-osobowych i apartamentami o wysokim standardzie, z łazienkami, prysznicami (brak TV w pokojach) oraz 72 miejscami w domkach campingowych 2- i 4-osobowych, czynnych w sezonie letnim.

Naszym gościom zapewniamy nie tylko doskonały wypoczynek, ale także dobre warunki do prowadzenia szkoleń, zjazdów, konferencji, imprez okolicznościowych, jak też kolonii i obozów. W części hotelowej znajdują się kawiarnia, 2 sale bankietowe, sala kinowa (dla 60 osób) oraz trzy klimatyzowane sale konferencyjne na 100 i 200 osób z internetem i TV, sprzętem audiowizualnym. Ponadto do dyspozycji gości są siłownia, dwie sale bilardowe, w tym jedną z kominkiem w którym pali się drewnem i klub nocny – marina, stoły do piłkarzyków i ping-ponga, darts- rzutki.

Ośrodek wypoczynkowy Energetyk w Rajgrodzie
Plan ośrodka Energetyk w Rajgrodzie

Dla amatorów wypoczynku i rekreacji oferujemy dwie plaże i pomosty, pełna baza sprzętu wodnego z łodziami wiosłowymi, kajakami, rowerami wodnymi, windsurfingiem, kort tenisowy, boisko do siatkówki, rowery, plac zabaw dla dzieci. W ośrodku znajduje się także parking samochodowy.

Dla grup zorganizowanych ośrodek takie atrakcje, jak dyskoteki, ogniska, kuligi, wycieczki po najpiękniejszych atrakcjach regionu – m.in. biebrzańskie safari w poszukiwaniu dzikiej przyrody, „tropienie wilków” lub „wyprawę na łosia”, czy spływy tratwami biesiadnymi po Biebrzy i Kanale Augustowskim.

Ośrodek wypoczynkowy Energetyk w Rajgrodzie

Jezioro Rajgrodzkie

Jezioro Rajgrodzkie położone na Pojezierzu Ełckim jest zbiornikiem o powierzchni 1514 hektarów. Pod tym względem zajmuje 18 miejsce w kraju: Długość: ponad 12 km, szerokość do 1900 m., długość linii brzegowej 56 km. Liczne zatoki i wyspy, zróżnicowane głębokości podkreślają jego walory wędkarskie. Wody jezioro są w pierwszej klasie czystości wody, które poprzez Jegrznię i Kanał Kuwasy spływają do torfowiska Czerwone Bagno (ścisły rezerwat). Świadczą o tym licznie występujące gatunki ryb: sielawa, sieja, węgorz, szczupak, okoń, leszcz, płoć, sum). W pobliżu znajdują się dwa inne jeziora - Stackie i Przepiórka. To prawdziwy raj dla wędkarzy. Objęte jest strefą ciszy.

Jezioro Rajgrodzkie

Atrakcje w okolicy

Góra Zamkowa w Rajgrodzie (3 km)


Jest to wzniesienie o stromych zboczach sięgające do 15 m nad poziom wody, znajdujące się na półwyspie Jeziora Rajgrodzkiego. W przeszłości było to grodzisko jaćwieskie, następnie gród książęcy, a od 1571 do końca XVIII w. dwór starosty rajgrodzkiego. Z wierzchołka góry podziwiać można panoramę jeziora i okolice; na zboczu góry estrada, a u jej podnóża plaża miejska.Twierdza Osowiec (20 km)


Twierdza z drugiej połowy XIX w., położona na terenie osady Osowiec-Twierdza, znana z 6,5-miesięcznej obrony podczas I wojny światowej. Na początku XX wieku zaliczana do najnowocześniejszych twierdz świata. Nigdy nie została zdobyta.

Twierdza częściowo udostępniana jest dla turystów na wytyczonych trasach do zwiedzania. Na terenie Fortu Centralnego znajduje się Muzeum Twierdzy Osowiec. Twierdza Osowiec jest jednym z największych zimowych skupisk nietoperzy w kraju.Biebrzański Park Narodowy (20 km)

Biebrzański Park Narodowy utworzony w 1993 roku jako 18. z kolei polski park narodowy, obejmuje unikalny obszar bagien i torfowisk, będąc największym tego typu pierwotnym obszarem w Europie. Najcenniejsze walory Parku to szeroka dolina mającej charakter naturalny silnie meandrującej rzeki Biebrzy, z największym zespołem torfowisk w Polsce, zwanych Bagnami Biebrzańskimi. Charakterystyczne dla Parku są również rozległe krajobrazy, ekosystemy i siedliska, które gdzie indziej zostały już bezpowrotnie zniszczone w wyniku melioracji, osuszania bagien i torfowisk.Żegluga Augustowska (23 km)

Jedną z atrakcji należących do wodnego kompleksu rekreacyjnego miasta są między innymi rejsy statkami Żeglugi Augustowskiej do Studzienicznej i Doliny Rospudy, na jeziora Białe, Necko i Kanałem Augustowskim.

Ełcka Kolej Wąskotorowa (23 km)

Ełcka Kolej Wąskotorowa - dzięki niej Ełk znajduje się w gronie zaledwie kilkunastu miast w Polsce posiadających ten niezwykły środek lokomocji. Kolejka jest linią jednotorową o szerokości 750 mm i długości całkowitej 48 km, biegnącą z Ełku do Turowa z odgałęzieniem w Laskach Małych o długości 10 km do Zawad. Wyjątkowość toru ełckiego polega na jego połączeniu z torem szerokim. Specjalna technika umożliwia przejazd na wąskim torze dużych wagonów normalnotorowych.Wigierska Kolej Wąskotorowa (60 km)

Jedna z największych całorocznych atrakcji turystycznych regionu, powstała po odbudowaniu zabytkowej kolei leśnej. Jej szlak wiedzie przez Wigierski Park Narodowy i Puszczę Augustowską. W najurokliwszych krajobrazowo miejscach urządzone są przystanki widokowe: Binduga, Bartny Dół, Krusznik, Powały. Latem wycieczka po Puszczy odbywa się w odkrytych wagonikach, poza sezonem letnim – w krytych i ogrzewanych.Kanał Augustowski (23 km)

Kanał Augustowski to droga wodna, łącząca dopływy Wisły z Bałtykiem poprzez dopływy Niemna, z pominięciem dolnego biegu Wisły. Kanał jest pomnikiem klasy ”0”. Długość Kanału wynosi 101,2 km. Na tym odcinku wybudowano 18 śluz, z czego 14 znajduje się po polskiej stronie, 1 w pasie granicznym i 3 po stronie białoruskiej. Różnice poziomów wód pomiędzy poszczególnymi zbiornikami wynosiły od 0,8 do 8,0 m. Największe z nich znajdują się w Paniewie (dwukomorowa - różnica poziomów 6,29 m.) i Niemnowo (trzykomorowa - różnica poziomów 7,46 m.). Pozostałych 16 to śluzy jednokomorowe.